fbpx

Kuidas saavutada kvaliteetne heli ja pilt hübriidkoosolekutel?

Aina enam veedame märkimisväärse aja hübriidkoosolekutel ja videokõnedes, siis soovivad firmad investeerida kvaliteetsetesse esitlustehnika ja videokonverentside lahendustesse. Eesmärk on muuta koosolekuruumid hübriidlahendustele vastavaks, mis tooks inimesed paremini kokku. Kuidas olla kindel, et paigaldatud tehniline lahendus töötab koosolekuruumis sujuvalt ja sünkroonis?

Kindlasti on meil kõigil olnud videokõne ajal probleeme, kas heli või videopildiga. See tingib omakorda selle, et jäädakse ilma olulisest informatsioonist, erinevad helid segavad keskendumist ja teistele osalejatele ei kuvata videopilti. Seega on hea heli ja videopildi olemasolu hübriid suhtluses väga vajalik ja oluline. Hübriidkoosolek, kus kõik osalejad on näha ja selgelt kuulda, tõstab osalejate efektiivsust ning nad on rohkem kaasatud. Ideaalselt sünkroniseeritud esitlustehnika ja videokonverentsi lahendus võimaldab kõigil koosolekuga mugavalt ning lihtsalt liituda, isegi, kui ei viibita samas ruumis.

 

 • Heliseadmed tuleb sobitada ruumi suurusega, mis arvestab ka osalejate arvu

Selleks, et tagada kõigi osalejate liitumine mugavalt ja lihtsalt videokõnede ning hübriidkoosolekutega, on mõttekas investeerida kvaliteetsesse heli lahendusse. Eesmärk on, et videokõne heli on kristallselge ning osalejad saavad täielikult keskenduda koosolekul räägitavale jutule. Seadmete valimisel tuleks lähtuda ruumi suurusest, sest õiged seadmed tagavad arusaadava ja loomuliku heli ning hääle selguse terve ruumi ulatuses.

 

Saavutamaks koosolekuruumi optimaalse helielamuse, tuleb keskenduda järgnevale:

 • suunatud heli ehk mikrofon keskendub osalejale, kes sõna võtab
 • mürasummutus – akustika haldamine, taustamüra vähendamine ja mikrofoni suunamine ainult kõlari häälele
 • helitugevus – kõik peavad olema kuulda, isegi kui viibitakse koosolekuruumi kõige tagumises otsas
 • mastaapsus – jälgi, et lahendus vastaks ruumi suurusele ja osalejate arvule (võimalus lisada lisamikrofone ja -kõlareid, kõlarid saab paigutada ka näiteks lakke)

 

 • Vali õige videokonverentsikaamera

Tänapäeval toimub suhtlemine nii näost näkku kui ka veebi teel, mis tähendab, et kõik peavad nägema koosolekul jagatud infot parimal viisil, olenemata asukohast. Koosolekuruumi paigaldatud videokonverentsikaamera on hädavajalik, et ühendada ja kaasata osalejad nii kontorist kui ka mujalt asukohtadest. Kvaliteetne videopilt tagab sujuva koostöö osalejate vahel, sest kõik on üksteisele näha. 

 

Mõned konverentsikaamerate funktsioonid:

 • PTZ-kaamera ehk Pan-Tilt-Zoom kaamerad võimaldab kaameral end koosoleku ajal liigutada, seega suunab kaamera fookuse esinejale, kes sellel hetkel sõna saab.
 • Lainurk vaatega kaamerad tagavad kõikide osalejate nähtavuse ekraanil ja kaugvaates.
 • Valgustusfunktsioon võimaldab reguleerida heledustaset ning tagab meeldiva valguse ka hämaras.

 

 • Kombineeri omavahel heli ja videokonverentsikaamera

Kõige lihtsam viis on muidugi investeerida kõik ühes videokonverentsilahendusse, kus video ja heli on ühendatud. Selline lahendus sobib eelkõige väiksemasse koosolekuruumi ning ei võta ka väga suurt ruumi enda alla. Seadmete ühendamiseks on vaja vähem kaableid ning seega on ruumid paremini hallatavad ja puhtamad. 

 • Vali esitlustehnika ja videokonverentsi terviklahendus

Koosolekuruumide lahendused ei piirdu kaugeltki enam ainult heli kaasamisega. Nüüd on võimalik ühest juhtimissüsteemist hallata heli, videot ja kaamerat. Esitlustehnika ja videokonverentsi terviklahendus kujuneb vastavalt ruumile ning samuti tagab see ka kasutajate ootused. Kõikide seadmete ühendamine eeldab kaablite lahtiharutamist ja süsteemiseadete reguleerimist, mis pole paljudele jõukohane. Seega on mõistlik valida seadmed, mis on sertifitseeritud koos töötama või mille puhul on juba tegemist valmislahendusega. ClickShare Conference lahendus tagab, et kogu lahendus koosolekuruumis töötaks sujuvalt ja juhtmevabalt. See toimib kõikide seadmetega ja toetab paljusid videokonverentside platvorme. Lisaks on sellel kõige laiem ühilduvus erinevate esitlustehnika ja videokonverentsi seadmetega mis on Eestis müügil.

Kui Sinu koosolekuruumides puuduvad veel tänapäevased juhtmevabad lahendused siis LOE LÄHEMALT SIIT või VÕTA MEIEGA ÜHENDUST, et saaksime seadmete võimalusi tutvustada ja lahenduse töötamist demonstreerida.