fbpx

Seminariruumide ja koolitusruumide lahendused

Koolitusruumides ja seminariruumides kasutatavalt tehnikalt oodatakse töökindlust ja kasutuslihtsust.

Ruumi suuruse mõistes võib öelda, et koolitusruumid on nõupidamisruumidest reeglina suuremad ja auditooriumitest väiksemad, mahutades enamasti inimesi 10-st paarisajani.

Jätame siinkohal kõrvale väiksemad koosolekuruumid, kus üks ruum teenib mitmeid erinevaid eesmärke ja keskendume just keskmistesse-suurtesse koolitusruumidesse sobivatele lahendustele.

Võtke meiega ühendust tipptasemel audio- ja videotehnika saamiseks oma ruumidesse.

 

Koolitusruumi kuulub ekraan või projektor – üks või mitu?

Koolitus- või teise sõnaga seminariruumi suurusest ja ruumis olijate asukohast sõltub, kui suure diagonaaliga pilt on ruumis viibijatele hästi nähtav.

Väiksematesse ruumidesse soovitame ja paigaldame enamasti Sony töökindlaid ja tipptasemel LCD ekraane, suurusega 55″-75″, millega senised kliendid on väga rahul. Ekraanid võivad olla kinnitatud soovitud kohta, või olla ratastega alusel, millega neid saab ruumide vahel või ruumi sees õigesse kohta liigutada.

Luues ruumis osalejatest koolitusel eraldi meeskonnad, võib olla vajalik pakkuda igale meeskonnale enda LCD ekraani, millel tiimikaaslastega ülesannet lahendada.

Suuremate ruumide korral, kus on vaja suuremat ekraani, on tõenäoliselt sobivaim lahendus laserprojektor.

Ruumi planeeringule mõeldes võib olla optimaalseimaks lahenduseks ka rohkem, kui kaks ekraani, ekraanide ja projektori kombinatsioon, või mitu projektorit.

 

Märkmed – kas tahvlile või ekraanile?

Klassikaline lähenemine koolitusel näidete toomisele ja märkmete tegemisele on suur pabertahvel või lihtsalt tahvel, millele värviliste marketitega kirjutada-joonistada.

Õnneks on olemas ka kasutajatele mugavamaid võimalusi.

Eelmainitud Sony LCD ekraanid on võimalik tellida ka puutetundlikena ja multifunktsionaalsetena – nii saab otse ekraanidele teha märkmeid ning need võivad asendada pabertahvlit. Koolitusosa lõpul saab salvestada märkmed ja saata need kiirelt osalejatele – nii puudub koolitusel osalejatel otsele vajadus teha endale märkmeid jooksvalt.

klassiruumid-koolitusruum

Seminariruumi tehnika juhtimine ühest kohast säästab kõigi aega

Sülearvuti külge ühendada ühe juhtmega projektor, teise juhtmega kõlarid, ning seejärel otsida kõrvalruumist projektori pult on lahendus, mis ei ole eriti mugav ja hakkab jääma minevikku.

Kasutajale ehk tõenäoliselt koolitajale on mugav lahendus kogu tehnikat juhtida ühest kohast – pilti, heli, ruumi valgustust ning miks mitte ka akende ees olevaid kardinaid.

ProScreen aitab liita ruumisüsteeme üheks tervikuks, kus kogu tehnikat saab juhtida lihtsal viisil ühest kohast – keskselt juhtpaneelilt.

Saame aidata luua just selle koolitusruumi jaoks kergelt kasutatava juhtpaneeli, millelt saab juhtida ruumis olevat esitlustehnikat ja valguslahendust.

Kasutaja ülesandeks on vaid ühendada enda arvuti sobiva videokaabliga. Arvuti ühendamisel lülitab süsteem tööle projektori, juhib projektsiooniekraani, hämardab ruumis valguse ning esitlus võib alata.

Uuemas kontorihoones asuva koolitusruumi näitel võib süsteem olla ühendatud ka kardinatega – ruum pimendub automaatselt, ning konditsioneer lülitab end koolituse ajaks soovitud sisekliima tagamiseks ise sisse või muudab temperatuuri vastavalt seadistusele.

Nii saab koolitusruum minutiga valmis koolituse läbi viimiseks ja kasutaja tegi süsteemi aktiveerimiseks vaid üht – ühendas enda arvuti süsteemiga.

Koolitusruumi helisüsteem eeldab mikrofoni, mikserpulti ja kõlareid

Väiksemas koolitusruumis ei pruugi mikrofon alati vajalik olla. Suuremas koolitusruumis on kõrge kvaliteediga heli tagamiseks vajalikud kas käsimikrofonid või peamikrofonid – need ei võta sisse taustalt tulevaid helisid.

Mikserpult, tihti koos võimendiga, aitab tagada ruumis parimat heli.

Kõlarite valiku ja paigutuse eesmärgiks on ruum ühtlaselt heliga katta. Ebastandardse planeeringuga ruumi korral võib olla parim lahendus kinnitada lae alla 180 kraadi heli tekitavad kõlarid.

 

Videokonverentsi võimalus on oluline

Videokonverentsid saavad pikemas plaanis olulisemaks, sest rohkem töötajaid ja koolitajaid teeb kaugtööd või reisib, ning alati ei ole võimalik olla füüsiliselt kohal.

Kui osaks koolitusest on videokõne, on oluline tagada hea veebikaamera või veebikaamerate ja küsimuste küsimiseks sobivate mikrofonide olemasolu koolitusruumis.

Võtke meiega ühendust tipptasemel esitlustehnika saamiseks oma ruumidesse.

 

Ootused mööblile koolitusruumides ja seminariruumides

Neis ruumides läbiviidavad üritused eeldavad ka sisustuse osas suuremat paindlikkust.

Erinevalt paiksete laudadega koosolekuruumidest on kergelt liigutatavad ja eri viisidel kokku sobivad lauad koos ergonoomiliste toolidega koolitusruumi sisustamisel tark valik.

 

Tulevikukindla tehnikaga koolitusruumist leiad

  • Targa juhtpaneeli, millelt juhtida lihtsal viisil kõiki ruumi seadmeid
  • Projektorid või puutetundlikud ekraanid
  • Veebi- või videokonverentsi võimalus
  • Hea tehnika toetab koolituse läbi viimist