fbpx

Nutikodu ehk nutika kodu süsteeme juhi ühest kohast

Nutikodus on kõik süsteemid juhitavad mugavalt ning ühest kohast. Kuidas teeks kodu süsteemide lihtsam juhtimine sinu elu kergemaks?

Vaata ka targa maja võimaluste pikemat nimekirja siit. Huvi korral võta meiega ühendust.

 

Nutikodu juhtimine on mugav

Kodus hoone sees tähendab mugav süsteemide juhtimine meie klientide hinnangul neile oluliste süsteemide juhtimist viisil, mis on kõigile arusaadav.

Ehk olete märganud, et mõnikord on kodus olevaid seadmeid keerukas kasutada kõigil pere liikmetel? Iga seadme puhul on üks-kaks inimest seadme põhilised kasutajad ja ülejäänud kasutavad ehk ainult põhivõimalusi, või usaldavad seadme juhtimise asjatundjatele.

 

Kes juhib küttesüsteemi?

Üheks selliseks näiteks, mida tunneb tõenäoliselt ainult üks pereliige, on küttesüsteem. See vajab küttehooaja algul eramajades taas tööle lülitamist, ning sellega oskab toimetada tõenäoliselt üks, harvemal juhul kaks pereliiget. Sama süsteem vajab hooaja jooksul tõenäoliselt puhastamist ja reguleerimist, millega tegeleb taas süsteemi hästi tundev inimene.

Loomulikult üks küsimus on küttelahenduse võimalik autonoomsus – kas tegu ongi süsteemiga, mida ei ole võimalik automaatselt tööle rakendada? Vanemad küttekatlad on küttelahendus, mida ilma välja vahetamata ei automatiseeri.

 

Nutikodu võimaluste kasutamine küttesüsteemi juhtimiseks

Nutika kodu lahendus eeldab esiteks automaatset ja isetoimivat küttesüsteemi, mis ei vaja käsitsi sekkumist. Sellisel küttelahendusel on oma kontrollpaneel katla lähedal ja süsteemi haldus toimub paneelilt.

Kuidas nutika kodu lahendus teeks selle küttelahenduse juhtimise veel lihtsamaks?

 

Lihtsama kontrollpaneeli loomine

Vahel tekib soov muuta ruumide kütterežiimi ajutiselt, kas kellaaegade lõikes või teatud päevadeks. Võibolla ka ainult teatud ruumides. Selliseks seadistamiseks on vaja seada sammud katlamajja, leida vajadusel üle küttesüsteemi kasutusjuhend ja kulutada mõnikümmend minutit “aju” ümberprogrammeerimisele. Võibolla ka vahepeal kirudes, et miks peab pealtnäha lihtne asi nii keeruline olema?

Nutikodule omane lahendus on eraldi ja lihtsama juhtpaneeli loomine, millelt on tsoonide ja ruumide seadete muutmine lihtne.

Eraldi nutika kodu kontrollpaneeli loomine on üks võimalus, mida on kõigile mugav kasutada.

 

Nutimajas juhi ühelt paneelilt mitut süsteemi

Kontrollpaneelile võib kokku tuua ka teiste hoone süsteemide juhtimise. Ka sise- ja välisvalgustuse juhtimine ning koduruumide helindamise juhtimine võib toimuda samalt paneelilt, mida kõik oskavad kasutada.

Samuti võib lisada põrandaküttetsoonide juhtimise, ventilatsiooni, kardinate juhtimise päikesetõusul ja -loojangul ning palju muud.

 

Kontrollpaneel tasub paigutada mugavalt käidavasse kohta

Paneeli asukoht tasub valida vastavalt põhifunktsioonidele ja igapäevastele sammudele.

Kas sooviks on hommikul alumisele korrusele suundudes panna köögis mängima raadio ja süüdada valgus? Siis sobib paneel paigutada trepi lähedale, millest möödudes on mugav süüdata lambid ja lülitada raadio mängima.

 

Igale kasutajale oma profiil

Eelnevast võib jääda mulje, et kõik inimesed saavad käidavas kohast asuvalt kontrollerilt kõike teha.  Nii ja naa.

Igale kasutajale on võimalik anda õigused eri süsteemide juhtimiseks. Kes soovib tõesti ainult valgustust lülitada-dimmerdada, ei pea saama ligipääsu küttesüsteemis seadistamisele ja vastupidi. Ning majas viibiv külaline ilma salasõna teadmata kontrollerile ligi ei pääse.

ProScreen OÜ – äriklientidele esitlustehnika ja nutikad ClickShare seadmed, koduklientidele kodukino ja targa maja lahendused. Küsi lisainfot!