fbpx

Auditooriumite ja saalide lahendused

Auditoorium. Aula. Suur saal. Heal ruumil mitu nime ja kasutusotstarbeid rohkemgi sõltuvalt selles peetavast üritusest.

See ruum võib olla kasutusel kogunemiste, tähistamiste ja koosviibimiste jaoks. Samas võib olla see peamiselt kasutusel koolitusruumi, suure nõupidamisruumi või konverentsiruumina.

Miks mitte ka ajutise kinosaalina, paljude kultuurimajade näitel.

Ruumi suuruse mõistes mõtleme siinkohal suurt ja avarat ruumi, kus on kohad mitmesajale inimesele. Mis tingimustele peab sellises suures ja mitmeotstarbelises ruumis vastama esitlustehnika?

 

Võtke meiega ühendust tipptasemel audio- ja videotehnika saamiseks oma ruumidesse.

 

Kõik algab projekteerimisest

Ideaalne on olukord, kus tellija soovid ja vajadused esitlustehnikale on juba projekteerimise faasis läbi mõeldud.

Nii saab juba ruumi ehituse või renoveerimise käigus vedada vajalikud kaablid seinte tagant ning paigaldada seadmed nii, et lõpptulemus jääb kena ja rippuvate juhtmeteta.

Suuremas ruumis on audio-, video- ja helitehnika kohtkindel – seadmete paigutus toetab ühte ala. Kui väiksemas ruumis saab ratastega alusel LCD ekraani liigutada vastavalt soovile, siis suuremas ruumis on peamine fookus ruumi osal, kus asub esineja.

Hea tehnika tagab üritusel osalejatele terava ja suure pildi, ning kuulamiseks ühtlase heli igas ruumi osas.

esitlustehnika auditoorium saal

Ruumi tehnika juhtimine ühest kohast või eraldi juhtruumist

Võimekama audio- ja videotehnikaga ruumides tekib koheselt küsimus ka süsteemide juhtimise kohta – kas see on lihtne? Vajadusel arusaadav isegi tehnikakaugele inimesele?

Ajad, mil oli sülearvuti külge vaja ühendada ühe juhtmega projektor ja teise juhtmega kõlarid, on möödas. Kaasaegne ja kasutajale mugav lahendus on juhtida kogu ruumi tehnikat ühest kohast – kas eraldi lihtsalt juhtpuldilt, või suuremate saalide korral eraldi juhtruumist.

Juhtruume võib leida suuremate auditooriumite, kontsertsaalide ja hallide juurest. Seal aitavad esitluse ajal tehnikat juhtida oma ala spetsialistid, kontrollides valgust, pilti ja heli.

Juhtruumi puudumisel on kasutajale mugavaim kontrollida ruumis toimuvat eraldi juhtpuldilt, mis liidab ruumis olevad süsteemid lihtsasti juhitavaks tervikuks. Loe juhtsüsteemidest lähemalt.

AMX juhtkontrolleri abil aitab ProScreen luua tehnolahenduse, mille kasutamiseks on ruumi siseneval esitluse tegijal vaja vaid ühendada enda arvuti sobiva videokaabliga.

Süsteem tunneb ära seadme, ning valmistab ruumi koheselt ette esitluse läbi viimiseks. Lülitab sisse projektori ja laseb alla projektsiooniekraani. Hämardab ruumis valguse, lülitab sisse helitehnika, ning esitlus võib alata.

Nii kaob ära otsene vajadus viie erineva puldi järele, millest igaüks kontrollib ainult ühte seadet ruumis.

Pilti näitavad suurtes ruumides ennekõike projektorid

Paarsada inimest mahutavas saalis asuvad inimesed erinevates kohtades – otse lava lähedal, ruumi keskel, või ruumi tagaservas ja tõenäoliselt kõrgemal.

Seetõttu ei sobi suuremasse ruumi LCD ekraanid peamiseks pildinäitajaks – ruumi keskelt või kaugemalt vaadates ei ole neil olev pilt piisava suurusega. Ülimalt suured LCD ekraanid ei ole kaasaegse laserprojektoriga võrreldes majanduslikult mõistlik investeering.

Suuremates ruumides on vaja kasutada ruumile sobiva valgusjõuga laserprojektorit ja vastavat projektsiooniekraani, ebastandardse planeeringuga ruumides mitut projektorit koos mitme ekraaniga.

Projektorit täiendavaks pildiallikaks võivad olla suuremas ruumis LCD ekraanid, näidates esitlusest või laval toimuvast pilti ka ruumis kaugemal asuvatele inimestele.

 

Auditooriumi helisüsteem peab tagama ühtlase heli igas ruumi osas

Suurema auditooriumi korral on vajalik mikrofonide kasutamine ning parima tulemuse tagavad peamikrofonid või käsimikrofonid, mis ei võta sisse helisid taustalt.

Mikserpult, tihti koos võimendiga, tagab ruumis parima heli.

Kõlarite valiku ja paigutuse eesmärgiks on ruum ühtlaselt heliga katta. Standardse planeeringuga, pigem laias kui sügavas ruumis võib piisata kahest kõlarist. Ebastandardse planeeringuga ruumi korral võib olla parim lahendus kinnitada lae alla 180 kraadi heli tekitavad kõlarid.

Võtke meiega ühendust tipptasemel esitlustehnika saamiseks oma ruumidesse.

 

Kas videokonverentside ja hübriidõppe võimalus on oluline?

Planeerides ruumis läbi viia koolitusi, tasub mõelda ka videokonverentse toetava tehnika peale.

Lisaks eelnevale on videokõnede ja -konverentside puhul olulised strateegiliselt paigutatud kõrgekvaliteedilised kaamerad ja mikrofonid publiku jaoks.

Lisaks klassiruumis viibijatele on võimalik õppeaine infot ka edasi anda distantsilt osalejatele. Sellise hübriidõppe soovi puhul on õppeasutused ja koolitusklassid valinud lisaks esitlustehnikale ka videokõnet võimaldavad seadmed. Suuremate ruumide puhul pakume kogu ruumi hõlmavaid mikrofoni ja kaamera lahendusi.

 

Tulevikule orienteeritud auditooriumist leiate

  • Juba projekteerimise faasis planeeritud tehnika
  • Videokõne ja hübriidõppe võimalused
  • Lihtsalt kasutatava keskpaneeli kõigi seadmete juhtimiseks ruumis
  • Projektorid ja neid toetavad ekraanid
  • Multifunktsionaalse esitlustehnika, mis võimaldab korraldada koolitust, üritust, ja miks mitte kinoõhtut