fbpx

Meist

Meeskond | Väärtused | Missioon

Ettevõte, mida juhitakse hingega

Öeldakse, et ettevõte on oma juhi nägu. ProScreen’i puhul peab see ütlemine täiesti paika, sest juhi Raido Reilsoni ja äripartner Tarmo Turgani suur huvi tehnikavaldkonna, innovatiivsete lahenduste ja kvaliteetse teenuse pakkumise vastu paistab silma ka rahvusvahelisel tasandil.

ProScreen OÜ juht Raido Reilson ja äripartner Tarmo Turgan on mõlemad sündinud tehnikaarmastajatena. Mõlemad mehed võtsid juba väikeste poistena osadeks lahti elektroonikaseadmeid ja mootorrattaid-võrre, et teada saada, kuidas need ikka töötavad ja ennast proovile panna – kas nad suudavad sama asja ka pärast töötavana kokku monteerida?

“Kõik kellad ja mõni televiisorgi sai lahti võetud ning tagasi kokku pannes paljud seadmed muidugi enam ei töötanud. Mäletan, et näiteks televiisoril jäid vahel mõned lambid üle ja samas sai oma kätega telerile Soome hääle- ja värviplokk tööle pandud,” meenutab Raido naerdes. Tarmo nõustub eelkõneleja jutuga ja lisab, et tema oli pigem motohuviline, kuid selleski vallas on palju lahti võtmist ja kokku panemist olnud.

Nii Raido kui Tarmo erialavalik pärast põhikooli lõpetamist tuli loomulikult ja kergelt. Tehnikahuvilistena suundusid nad Tallinna Polütehnikumi õppima, pärast mida hakkasid mõlemad töötama erialastes valdkondades. Palgatöötajatena said nad erinevatel ametikohtadel kogemusi ja teadmisi küllalt ning kui nad olid üle seitsme aasta heade kolleegidena ühes ettevõttes koos töötanud, siis otsustati tänu asjade kokkulangemisele hakata pakkuma innovatiivseid kommunikatsioonilahendusi ettevõttes ProScreen OÜ.

 

Ettevõtlus kui loogiline samm

Ettevõtlusega alustades meestel varasemat ettevõtluskogemust polnud, siis kätt ette nad sellele hoopis teistmoodi tegevusele ka ei pannud. Raido mõistis, et palgatöötajana ta oma isiklikke eesmärke saavutada ei saa ja kuna koostöö Tarmoga oli sujuv ning meeldiv, siis otsustas Raido teha edasise suure sammu, hakata ettevõtjaks ja tulla ära seniselt palgatöölt.

“Ettevõtluse puhul meeldib mulle, et saan rohkem ise planeerida oma aega, saavutada suuremaid finantsilisi eesmärke ja teha tööd, mida ma armastan. Ettevõtjana on muidugi ka vastutus oluliselt suurem, aga saame sellega hakkama,” ütleb Raido, vihjates heale koostööle Tarmoga, mis aastate jooksul on end korduvalt ka tõestanud.

Mehed on saanud omavahel headeks kolleegideks, sõpradeks ja äripartneriteks, kes nüüd on valmis ka ettevõtet laiendama. “Meil on olnud palju abilisi alltöövõtjate ja koostööpartnerite näol, kuid nüüd tunnen, et vajame inimest ka põhimeeskonda juurde,” ütleb Raido.

Ka Tarmo naudib ettevõtjaks olemist, see aastatepikkune kogemus on olnud huvitav ja parajalt ka väljakutsuv. “Mulle meeldib, et tänaseks oleme me saavutanud olukorra, kus meid teatakse, meie tööd tuntakse ja taset hinnatakse, seda nii Eesti piires kui ka rahvusvahelisel tasandil,” ütleb Tarmo, kelle sõnul tõstab rahvusvaheline tuntus või varasemate klientide rahulolevad soovitused enesekindlust.

 

Suur rõhk on innovatsioonil

Kui muuta oma hobi tööks, siis ei pea mitte ühtegi päeva elus enam tööd tegema. Just seda ettevõtlus pakub. Täna naudivad nad iga oma päeva ja kõiki selle komponente, olgu siis vaja klientidega suhelda, kaupa tuua, uusi lahendusi välja pakkuda või tehniliselt lahendus valmis ehitada.

Meeste põhiväärtusteks on positiivne ellusuhtumine ja lahendustele orienteeritud mõtteviis. Mõlemad väärtustavad kõrgelt pidevat enesearengut, mis väljendub enese koolitamises erinevates eluväärtuste valdkondades, “kastist” välja mõtlemist ja innovatiivsust.

“Me hoiame end igapäevaselt kursis valdkonna uuendustega, käime iga-aastaselt erialamessidel ja mitmetel koolitustel. Pidev liikumine toob kogemusi ja annab aluse uute loovate tehniliste lahenduste arendamises. Täna võib küll edukas olla, aga kui ennast pidevalt ei arenda, siis pole see jätkusuutlik,” jagab Raido ettevõtte põhiväärtust.

Lisaks pidevale enesearengule, on innovatsioonil ettevõttes oluline roll. “Kunagi ei saa öelda EI, sest alati on mingi lahendus kliendi murele, vajadusele või soovile olemas. Oleme täiesti veendunud, et ei ole olemas asja, mida ei saa teha. Alati on kõik tehtav, tuleb vaid astuda välja mugavustsooni piiridest,” rõhutab Tarmo väärtusi, mida nad ootavad nii teineteiselt kui ka teistelt kolleegidelt.

“Iga klient on meile oluline. Süveneme, huvitume ja aitame oma lahendustega kliendi äri edasi viia ja elu mugavdada,” ütleb Tarmo ning rõhutab, et teistsuguste, kaasaegsete ja uuenduslike lahenduste väljapakkumine on olnud nende ettevõtte trump, mida soovitakse jätkata.

Meie meeskond

Raido Reilson

Raido Reilson

Projektijuht

Tiit Pratka

Objektijuht

+372 5692 3500
tiit@proscreen.eu

Tarmo Tagen

Tarmo Tagen

Objektijuht (Tartu)
Karl Erik Siimut

Karl Erik Siimut

Projektimüügijuht