fbpx

Eramu mitme ruumi helindus – Russound

Proscreen > Uudised > Eramu mitme ruumi helindus – Russound

Järgnev jutt on inimestele kes soovivad, et neil oleks mugav kuulata oma lemmik muusikat kus iganes nad oma kodus ka poleks. Koduehitajad ja projekteerijad on minu käest tihti uurinud kuidas lahendada eramu helindus nii, et kõik eramu elanikud saaksid kuulata just seda muusikat mis neile meeldib ja seal kus nad parasjagu viibivad ning mis on väga oluline, et lahenduse kasutamine oleks lihtne ja kõigile arusaadav. Multi-Room Audio on hea ja üheselt mõistetav ingliskeelne väljend, eesti keeles võiks see tähendada mitme ruumi helindus.

Lahendusena tutvustan sulle helinduse valdkonnas tuntud tootja Russound tooteid. Ameerika ettevõttel Russound on helinduse valdkonnas kogemused aastast 1967. Aastakümnete jooksul on tooteid arendatud ja pakutud välja lahendusi mis käivad ajaga kaasas ning on leitud optimaalne tasakaal võimaluste ja kasutusmugavuse vahel.

Lähemalt rääkides koosneb mitme ruumi helindus võimendist, kõlaritest, juhtpultidest ja heliallikatest. Võimendi on keskne seade mille külge ühendatakse nii juhtpuldid, kõlarid kui erinevad heliallikad. Võimendi valik oleneb sellest mitmes erinevas kohas on soov erinevat heli kuulata. Võimendeid saab lisada nii, et erinevaid piirkondi võib olla kuni 48 ja kasutusmugavus on sama hea kui tavalise raadio tööle lülitamisel. Kõlarite valikul tuleb arvestada ruumi suuruse, sisekujunduse ja keskonnaga.

Russound MDK-C5 sõrmistik. Igas piirkonnas saad heli mängima lülitada, valida heliallikat, muuta raadio või netiraadio kanalit, jne. seinal asuva sõrmistik kaudu või nutiseadmega milleks võib olla sinu nutitelefon või tahvelarvuti näit. iPad või Androidi tahvel Erinevad heliallikad ühendatakse võimendi külge nii, et igas piirkonnas võid valida mis iganes heliallika ja heliallika juhtimine toimub samuti seinasõrmistiku või nutiseadmega. Heliallikaks võib olla raadio(d), netiraadio(d), CD mängija(d), MP3 mängija(d), arvuti, jne.

Millised teenused Russoundi lahendus võimaldab kasutada:

  • Igas piirkonnas saad kuulata just seda mida soovid
  • Äratus – igas piirkonnas saad valida aja ja heliallika mis sind üles äratab
  • Sleep Timer – määra aeg millal muusika ennast välja lülitab
  • Party Mode – saad kerge vaevaga lülitada muusika või lemmiksaade nii, et kuulad seda üle maja või kasvõi õues grillides
  • Saad kuulata kodukino keskusest tulevat jalgpalli ülekannet ka näiteks saunalaval
  • Lisaks seinasõrmistikule on võimalik lahendust juhtida sinu nutiseadmega

Millele mõelda kui soovid endale sarnast lahendust:

  • Mitu erinevat piirkonda on eramus kus peaks saama valida erinevad heliallikad
  • Mitut erinevat raadiot ja muud heliallikat üheaegselt võidakse kuulata
  • Kas soovid juhtida seinasõrmistikuga, puuteseadmega või mõlemaga.
  • Järge antud teemal saad lugada siit: Mitme ruumi juhitavad heliallikad

Kui arvad, et selline lahendus on sinu jaoks siis saada kohe oma soov.

Videoklipis näed milline näeb välja Russoundi sõrmistik ja võimendi:

Russound Showcases C-series (MCA-C5) 8-Room Audio Distribution System, Sources Controlled by Keypad