fbpx

Tutvustasime Kanal 2 saates Kodustiil targa maja lahendusi

Kodu sisustamiseks saab Kanal 2 saatest Kodustiil palju uusi ideid.

Meie projektijuht Raido Reilson tutvustas 30.03.2019 saates ProScreeni pakutavaid targa maja lahendusi. Saade salvestati Tallinnas, Endla Ärimajas asuvas Sony Centeri esinduses.

ProScreeni kajastav video osa algab 7. minutist. https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=192785

 

ProScreeni saatelõik

Saatejuht Jaanus Koort juhatas ProScreeni lõigu sisse nii: „Ma näen siitpoolt kaamerasilma, et sul on kodus päris palju mõnusaid asju, mis olemise mugavaks teevad. Telekas, küte, muusikamasin, turvalahendused… Jaa, mõnus.”

Aga kas ei oleks mitte veelgi mõnusam, kui need kõik töötaksid ühes ja samas süsteemis? Sellist lahendust ProScreen OÜ pakubki.“

 

Targa kodu juhtpaneel

Raido Reilson tutvustas klipi alguses saatejuhile põgusalt ProScreen’i hitt-toodet – targa kodu juhtpaneeli. Saatejuhi käes oli pealtnäha tavaline tahvelarvuti, millesse oli seadistatud AMX juhtpaneel erinevate kodu lahenduste juhtimiseks.

Sellelt on lihtne juhtida kogu hoone tehnoseadmeid. Telerit, heli, kardinaid, temperatuuri ja aias krabinat kuuldes saab aktiveerida ka turvalahendused. Seda teebki ProScreen – liidab erinevad tehnosüsteemid üheks, lihtsasti juhitavaks tervikuks.

Tõsi küll, see oli Sony Centeri jaoks seadistatud näidispaneel, ent kõik need võimalused on saadaval meilt ka igale maja- või korteriomanikule.

 

Mitme toa helindamine on populaarne

Raido tutvustas ka populaarseimat lahendust, mida enim küsitakse targa kodu jaoks. Selleks on Multi Room ehk mitme toa helindus (viide tehtud tööle). Multi Room tähendab, et hoone kõikides ruumides on helisüsteemid, ent sama heli võib lasta ühelt seadmelt erinevatesse ruumidesse. Näiteks kui inimene liigub ühest toast teise, võib ka heli temaga kaasa liikuda.

Ruumide tark helindamine tundus Jaanusele ilusa mõttena, aga mis siis saab, kui vanematel on üle saja-aasta vanuses majas kodu? Vana maja ei seostu ju kohe kaasaegsete lahendustega.

Helisüsteemist rääkides, saab selle paigaldada nii uude kui ka vanasse majja. Peljates kõlarite või kaablite ebameeldivat välimust, leiduvad ka neile muredele lahendused. Võib kasutada juhtmevabu kõlareid, või kõlarid pilgu eest ära peita erinevate paneelide taha.

Loomulikult kõige parem on juba enne hoone ehitust, projekteerimise faasis ruumide tehnolahendused ja soovid iga ruumi jaoks läbi mõelda. Nii saab parima lahenduse.

 

Nutitelereid saab juhtida isegi eesti keeles

Veel tutvustas Raido uut SONY OLED tehnoloogial töötavat telerit, mille heli valjust sai häälkäsklustega juhtida isegi eesti keeles. See avaldas Jaanusele muljet. „Jaa, see on juba tark telekas!“

 

Suuremat kinoelamust soovides on projektoril eelis

Soovides telerist suurema pildiga kinoelamust, tutvustas Raido SONY kodukinoprojektorit, mida ProScreen on paigaldanud klientidele kümneid.

Millele soovitas Raido mõelda kodukinno projektorit valides?

  • Mõistlik on 120-tollist pilti ehk kolmemeetrise diagonaali pilti näidata projektoriga kolme meetri kauguselt;
  • Projektor vajab heledat seina, ideaalis ka eraldi ekraani;
  • Kinoruum võiks olla hämar või pime, täpselt nagu kinos.

Saate lõpul kasutas saatejuht Jaanus Targa kodu lahendusega tahvelarvutit, et elutoas lülitada välja teler, magamistoast muusika ning vannitoas lülitas tööle valguse.

 

Infot aitas vahendada saatejuht Jaanus Koort.

Kõiki süsteeme, mida saab kodus juhtida, saab ja targa kodu lahendusega juhtida. Küsige lisainfot ProScreenilt.