fbpx

Tutvustasime Äripäeva raadios esitlustehnikat ja Barco ClickShare’i seadmeid

Äripäeva raadio sisuturundussaates tegi saatejuht Andres Panksepp juttu ProScreeni projektijuhi Raido Reilsoniga. 23-minutilise saate jooksul tutvustas Raido mitmeid kaasaegse esitlustehnika võimalusi.

Kuula saadet soundcloud.com keskkonnas siit. Ent kui eelistad kuulamise asemel lugeda, toome allpool ära valitud mõtted sellest saatest.

 

Üle 10 aasta kogemust targa maja ja esitlustehnika lahendustega

ProScreen OÜ tegutseb juba üle 10 aasta kahes põhilises valdkonnas.

Eraklientidele pakume targa maja lahendusi, ettevõtetele nutika esitlustehnika lahendusi. Meie eesmärk on teha tehnika juhtimine nii kasutajasõbralikuks ja lihtsaks kui vähegi saab.

 

Targa maja lahendustest

„Rääkige natukene, mida targa maja lahendus tähendab. Sellest on kuulda olnud, et mobiilist saab kõiki oma majas olevaid tehnikaseadmeid juhtida, on vist niimoodi?“ tundis saatejuht huvi.

Raido selgitas, et inimesed teevad juba kõiki toiminguid nutitelefoniga. Miks mitte siis ka hoone kõiki tehnilisi seadmeid – televiisorit, heli seadistada enda telefonilt? Lisaks saab seadistada ka turvasüsteeme, küttesüsteeme.

Kusjuures selle kõige juhtimine ei käi iga asja jaoks eraldi äppidega, nagu võiks esmalt arvata. ProScreen OÜ loob ühtse rakenduse just selle hoone süsteemide juhtimiseks, ning seda on kasutada võimalikult lihtne igale kasutajale, ka lastele ja tehnikakaugetele inimestele.

 

Esitlustehnika lahendused ettevõtetele

Koosolekuruumides on põhiliseks probleemiks erinevad kaablid ruumis ning ruumi kasutajad ei oska nendega alati hästi toime tulla.

Tihtipeale osutub teiseks probleemiks ka ajakulu, et koosoleku alguses kulub aega 5-10 minutit kuni esitleja saab pildi seinale või televiisorisse. See kulutab kõiki aega. Samas saab mõlemaid probleeme vältida.

 

Mis on olulised tänapäevase koosolekuruumi osad?

Suures ruumis ega auditooriumis projektorita ei saa. Tasub valida tänapäevane laserprojektor, mis ei vaja lambi vahetamist ja läheb sekundiga tööle.

Kui keegi käivitab koosolekuruumis oleva 10 aastat vana projektori, siis selle valgusjõud ei pruugi enam olla väga hea.

Asendades selle tänapäevase laserprojektoriga, on kogemus sarnane prillikandjale uute prillide saamisega. Valgus on hea ja teravus on hea.

Kuna suures auditooriumis on tehnikat rohkemgi kui projektor, aitab ProScreen automatiseerida süsteemide käivitamise mõne nupuvajutusega. Üheks võimaluseks on, et kui kaabel või juhtmevaba lahendus ühendatakse arvutiga, siis projektor lülitub ise sisse ja ekraan „sõidab alla“.

Viide tehtud tööle – Arvo Pärdi keskuse auditooriumi tehnika.

 

Millal on õige aeg esitlustehnikale mõelda?

Esitlustehnikale on parim aeg mõelda samaaegselt koos koosolekuruumi möbleerimisega.

Tasub teadvustada, kas selles ruumis on vaja kasutada ka video- või veebikonverentsilahendusi. Sellisel juhul on vaja mõelda ka valguse suunale, et see langeks inimestele eestpoolt ja valgustaks ka nägu.

Esitlustehnika poolelt vajavad televiisorid või projektorid õigesse kohta ja õigele kõrgusele samuti toite- ja signaalkaableid.

 

Juhtmevaba esitlustehnika lahendus Barco ClickShare

Barco ClickShare ehk „Kliki ja jaga“. Nende seadmetega ei lähe 5-10 minutit aega, et pilt ekraanile saada.

ClickShare’i lahendused toimivad nii, et ruumis oleva projektori või ekraaniga ühendatakse väike vastuvõtja. Seade on mõõtudelt kompaktne ja jääb märkamatuks. See ei olegi kasutajale oluline.

Kasutaja aga näeb laual toredat ruudukujulist nuppu, millel on sabake taga. Saatejuhi sõnul meenutab see uksekella – tavalist ja igapäevast asja. Ühendades nupu saba arvutiga (arvuti USB pessa) ja vajutades seda nuppu, saavutavad arvuti ja vastuvõtjaseade kontakti ning pilt ongi seinal. Seadmed suhtlevad üle enda või ettevõtte WiFi.

Kogu protsess seadme ühendamisest kuni pildi näitamiseni võtab aega mõnikümmend sekundit. ClickShare mudeleid on erinevaid. Nii väiksema kui suurema koosolekuruumi jaoks leidub õige seade.

 

Missugust tagasisidet olete saanud?

Esmakordsetel kasutajatel tekib „Ahhaaa!“ tunne.

ClickShare’i tutvustan tihti koosolekuruumides, mille laudadel valitseb segadus. Erinevad kaablid ja adapterid on laual. Need viiakse laualt ära, kui toon seadme ja jätan testimiseks. Kui inimesed on saanud seadet oma ruumides testida nädala, siis enamasti seade sinna ruumi ka jääb.

 

Silmiavav Barco uuring

Uuringust selgus, et 93% koosolekul osalejatest on kogenud ebameeldivaid hetki seoses esitlustehnikaga. Lahendame tehnikaga suurt probleemi.

Võib öelda, et selliste probleemide lahendamine ongi meie missioon.

 

Edukogemused on märkamatud

Tavaliselt headest asjadest ei räägita. Räägitakse probleemidest. Kui probleemidest nagu: „Läheb aega“; „Adapter puudu.“ enam ei räägita siis ongi kõik hästi.

Nii väikeses koosolekuruumis kui suures auditooriumis on oluline see, tegeleda sellega milleks kokku tuldi. Mitte ei tegelda probleemiga, kuidas pilti ette saada.

 

Kuidas saab võimalustega tutvuda?

Tutvuge esmalt kodulehel olevate lahendustega. See võib tekitada küsimusi, missugune lahendus on parim.

Alustuseks võite kirjutada info@proscreen.eu koos infoga ruumi suuruse ja praeguste probleemide kohta. Siis saame kokku leppida kohtumise ja mõelda, missugune seade võiks teile vajalik olla.

Infot aitas vahendada saatejuht Andres Panksepp.